Rok szkolny 2015/2016


W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH!

To już trzeci raz! Tak, to trzecia edycja „Wigilii Wszystkich Świętych” w Gimnazjum nr 3 w Kielcach. Przełom października i listopada (dni sąsiadujące z Uroczystością Wszystkich Świętych) upłyną nam więc na tym szczególnym spotkaniu ze świętymi.

W tym roku przyjęliśmy hasło „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Nasze zainteresowanie kierujemy zatem na świętych, którzy mieli szczególny związek ze sportem. Chcemy przez to pokazać, że trzeba dbać o zdrowie duszy i ciała. Przypominamy tym samym o świętości i zdrowym stylu życia. Naszymi bohaterami na ten czas zostają:
– św. Hubert – zdolny jeździec i łucznik…
– św. Jan Bosko – wychowujący młodych chłopców przez sport, a szczególnie piłkę nożną…
– św. Jan Paweł II – w młodości grywał w piłkę nożną, potem często widywano go na rowerze, czy w czasie górskich spacerów, ale wezwanie do Księdza Prymasa po odbiór nominacji biskupiej otrzymał… w czasie spływu kajakowego…
– bł. Piotr Jerzy Frasatti – kochający górskie wędrówki !
Uczniowie Gimnazjum nr 3 będą mogą wziąć udział w specjalnie przygotowanych przez nauczycieli WF konkurencjach sportowych – najlepsi otrzymają „talon na jedynkę”. Ci zaś, którzy 30 października przyszli do szkoły w białych T-shirtach, stylizowanych na koszulki piłkarskie, nie byli tego dnia pytani. Autor najbardziej estetycznie przygotowanej koszulki otrzyma nagrodę specjalną – koszulkę z termodrukiem według przygotowanego na ten dzień własnego projektu!

Poza tym, w tych dniach nasze korytarze zostały specjalnie przystrojone. Zdobią je zdjęcia znanych sportowców, do których dołączono ich krótkie świadectwa na temat wiary i ich osobistej relacji z Panem Bogiem. Cytaty z Pisma Świętego i nauczania Papieży przekonują o wartości sportu w naszym życiu, a motywujące przysłowia, anegdoty i złote myśli pomagają w postawieniu trudnego pierwszego kroku na drodze do zdrowego stylu życia. Ciała i duszy!


„TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA W SZKOLE”

16-23 października – VIII Ogólnopolska Kampania „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole”

Zakończyła się trwająca w dniach 16 – 23 października ogólnopolska kampania „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkołach”.
Zielony Patrol naszego gimnazjum zainicjował i przeprowadził w ramach kampanii szereg akcji , w które włączyła się młodzież szkolna , nauczyciele i rodzice.
1. Została wykonana wystawa tematyczna dotycząca wpływu odżywiania i aktywności fizycznej na zdrowie oraz wartości smakowych i odżywczych chleba na zakwasie.
2. Odbyła się akcja pieczenia chleba domowego na zakwasie, do której przystąpili nauczyciele , uczniowie i ich rodzice.
3. Miała miejsce degustacja chleba przez uczniów i pracowników szkoły.
4. Zorganizowane zostały warsztaty dla uczniów klas drugich i trzecich pod tytułem „Kilka słów od eksperta” , przeprowadzone przez dietetyka z firmy Natur- House.
5. Odbyły się wycieczki pięciu klas trzecich do największej piekarni w województwie „Pod Telegrafem”. Młodzież zwiedziła piekarnię , zapoznała się z procedurą wypiekania chleba na zakwasie oraz asortymentem piekarni. Na zakończenie warsztatów gimnazjaliści degustowali pyszne wyroby piekarnicze.
6. Na lekcjach wychowania fizycznego w dniach trwania kampanii nauczyciele podkreślali znaczenie prawidłowej diety dorastającej młodzieży oraz znaczenie picia wody po wysiłku fizycznym.
7. Została zainicjowana akcja pod hasłem „Aktywna przerwa” , która będzie prowadzona przez nauczycieli wychowania fizycznego przez cały rok.
8. Na zebraniach z rodzicami wychowawcy zwrócili uwagę na rolę zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej młodzieży w wieku szkolnym . Rozdane zostały rodzicom materiały edukacyjne Instytutu Żywności i Żywienia.


WTORKOWY WIECZÓR W TEATRZE

Dnia 20 X 2015 r. uczniowie klasy III d uczestniczyli w spektaklu „ Mały Książę” w Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach.
Przedstawienie odbyło się w ramach popularyzacji dorobku nieżyjącego dyrektora kieleckiej sceny – Piotra Szczerskiego.
Spektakl dostarczył wielu wspaniałych przeżyć, a rola Próżnego grana przez Wojciecha Niemczyka rozbawiła do łez.

image (Copy)