NIECH ŻYJE BAL

3.06. 2016 r. odbył się coroczny bal dla uczniów klas III. Tym razem gimnazjalistów gościł hotel Kongresowy. Zabawa rozpoczęła się od tradycyjnego poloneza, którego poprowadzili: Pani Dyrektor Dorota Szpaderska i Pan Andrzej Kotulski. Kolejne pary stanowili pełni powagi trzecioklasiści. Kiedy przebrzmiały ostatnie takty poloneza, rozpoczęła się szalona zabawa, która trwała do 23.00. Dzięki zaangażowaniu

rodziców przeżyliśmy niezapomniany wieczór. Długo jeszcze w uszach będą nam rozbrzmiewać  znane przeboje.

Uczniowie kl. III B po raz kolejny odwiedzili naszą stolicę.

Tym razem rozpoczęliśmy  zwiedzanie od wizyty w Łazienkach Królewskich. Tam mieliśmy okazję zobaczyć  piękny Pałacem na Wodzie, Biały Domek, Starą Pomarańczarnię, Pałac Myśliwski, a także wspaniały Teatr na Wyspie. Uczestnicy wycieczki zachwycali się również florą i fauną parku, do zdjęć „pozowały” im przepiękne pawie i liczne wiewiórki. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Pałac w Wilanowie, zwany też małym Wersalem. Piękny, obszerny, bogato zdobiony w każdej sali, przepełniony dziełami sztuki.Na każdym z nas wywarł ogromne wrażenie.

Wycieczka do oczyszczalni ścieków i ujęć wody

W dniu 3 czerwca 2016r. uczniowie klas II B i C pod opieką p. Anny Kotulskiej i Jolanty Domagały uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do oczyszczalni ścieków  w Sitkówce- Nowinach oraz stacji ujęć i uzdatniania wody w Białogonie. Młodzież miała okazję zapoznać się z procesem produkcji i uzdatniania wody oraz ilością ścieków produkowanych przez ludzi, a także metodami ich oczyszczania.
Podczas wycieczki uczniowie podzieleni na zespoły badawcze rozwiązywali problemy dotyczące wody, tzn. jej dostarczenia do mieszkań i oczyszczania ścieków. Następnie zaprezentowali pozostałym uczestnikom swoje obserwacje oraz dyskutowali na temat racjonalnego zużycia wody i rozważnego korzystania z kanalizacji.
Podczas półgodzinnej przerwy młodzież posiliła się słodkościami a popijała je czystą wodą z ujęć białogońskich lub smacznym soczkiem pomarańczowym.
Po wycieczce koordynator przeprowadził wspólnie z uczniami analizę pobranych w jej czasie próbek wody lub ścieków dopływających lub oczyszczonych. Wykorzystali do tego walizkę „eko-badacza”.

Dzień Matki i Ojca

„ Dziękujemy Wam za waszą mądrość wielką, za dobroć mądrą, za uczuć wartkich potok ujarzmiony…”

Dnia 31 maja 2016 roku odbyła się w naszej szkole cykliczna uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca połączona z wręczeniem Listów Gratulacyjnych dla rodziców za wzorowe wychowanie dziecka.

Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Dorota Szpaderska, zwracając się do zaproszonych rodziców ze słowami podziękowania za trud wychowania i złożyła gościom życzenia. Następnie rozpoczął się  montaż słowno­ – muzyczny dedykowany rodzicom.            W ciepłych i serdecznych słowach uczniowie dziękowali swoim najbliższym za wszystko, czego nie potrafią wyrazić na co dzień.