Działania patrolu

 

                            Nie zapomnimy

W ramach kształtowania postaw patriotycznych uczniów naszego gimnazjum Zielony Patrol odwiedził 26 kwietnia 2016 r. grób niezapomnianej harcerki –  Zofii Dziewięckiej. Uczniowie uporządkowali pomnik, zapalili znicze . Minutą  ciszy uczciliśmy jej pamięć.

 


25 kwietnia 2016 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zagrożenia Hałasem. Z tej okazji Zielony Patrol przygotował gazetkę informacyjną oraz przeprowadził wśród uczniów ankietę na temat: „Czy przeszkadza mi hałas w szkole”?. Ankietą objęliśmy uczniów wybranych klas I, II i III, w sumie 60 osób.


DSCF9217 (Copy)


KONKURS  NA 

NAJŁADNIEJSZY WIOSENNY  OGRÓDEK

 

1.04.2016 r. Zielony Patrol zorganizował międzyklasowy konkurs  na najładniejszy wiosenny ogródek.

Głównym celem akcji było zagospodarowanie klombu  znajdującego się  między pawilonami naszej szkoły.

Do zmagań  przystąpili uczniowie wszystkich klas . Młodzież  przyniosła  sadzonki i nasiona wiosennych kwiatów, które zostały zasadzone i posiane na klombie. Zabawie towarzyszyła piękna pogoda i radość na twarzach uczniów.

Po zakończeniu konkursu jury, na czele z Panią dyrektor, wyłoniło  zwycięzców :

I miejsce klasa  Ie

II miejsce klasa  Id

III miejsce klasa  IIa


Dokarmiamy ptaki

Zima to szczególny okres dla ptaków. Aby pomóc im przetrwać zimę, członkowie Zielonego Patrolu systematycznie dbają, aby w karmniku koło naszego gimnazjum było ziarno , a podczas wyjść w teren zawieszają na drzewach specjalną karmę dla ptaków.


NOC BIOLOGÓW

Fascynująca Noc Biologów na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego
w Kielcach

15 stycznia 2016 r. Zielony Patrol uczestniczył w trzeciej edycji Nocy Biologów organizowanej przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Uczniowie mieli możliwość zobaczyć nowoczesne techniki mikroskopowania, świat grzybów i porostów. rośliny drapieżne, pasożyty człowieka, różnorodny świat owadów, samodzielnie ułożyć szkielet człowieka, zbadać jak rośliny reagują na zmianę temperatury, obejrzeć mutacje u muszki owocówki, degustować produkty z koziego mleka.


GRA MIEJSKA HIT- 2015

5.12.2015 r. Zielony Patrol naszego gimnazjum wziął udział w Grze Miejskiej „Historia i Tradycja Kielc” zorganizowanej przez ZHP, Hufiec Kielce i Urząd Miasta Kielce – Wydział Środowiska.
Gra odbyła się w formie biegu patrolowego.
Punktualnie o godzinie 9.00, po krótkiej odprawie w sztabie gry, wyruszyliśmy na trasy , aby dotrzeć do punktów, w których czekały na nas różnorodne zadania. Wykonanie ich wymagało od uczestników wiedzy na temat regionu, umiejętności współpracy, zaangażowania wszystkich osób oraz dobrej kondycji, aby na czas dotrzeć do punktów i zaliczyć zadanie.
Piękna pogoda, dobry humor i chęć rywalizacji pomagały w realizacji zadań.
Na zakończenie gry patrole otrzymały dyplomy. Niespodzianką były mikołajowe czapki dla wszystkich uczestników oraz pucharek tropikalnych owoców.


14 listopada XI Dzień Czystego Powietrza

Działający w naszej szkole ZIELONY PATROL pragnie poprzez różnorodne działania zwrócić uwagę społeczności szkolnej oraz mieszkańców osiedla na ogromną potrzebę ochrony czystego powietrza.
Dokumentację z obchodów tego dnia w szkole prześlemy do organizatora, a tym samym weźmiemy udział w ogólnopolskim konkursie „ O KAWAŁEK BŁĘKITNEGO NIEBA.”
Inicjatorem akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka


„Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole”

16-23 października – VIII Ogólnopolska Kampania „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole”

Zakończyła się trwająca w dniach 16 – 23 października ogólnopolska kampania „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkołach”.
Zielony Patrol naszego gimnazjum zainicjował i przeprowadził w ramach kampanii szereg akcji , w które włączyła się młodzież szkolna , nauczyciele i rodzice.
1. Została wykonana wystawa tematyczna dotycząca wpływu odżywiania i aktywności fizycznej na zdrowie oraz wartości smakowych i odżywczych chleba na zakwasie.


2. Odbyła się akcja pieczenia chleba domowego na zakwasie, do której przystąpili nauczyciele , uczniowie i ich rodzice.


3. Miała miejsce degustacja chleba przez uczniów i pracowników szkoły.


4. Zorganizowane zostały warsztaty dla uczniów klas drugich i trzecich pod tytułem „Kilka słów od eksperta” , przeprowadzone przez dietetyka z firmy Natur- House.


5. Odbyły się wycieczki pięciu klas trzecich do największej piekarni w województwie „Pod Telegrafem”. Młodzież zwiedziła piekarnię , zapoznała się z procedurą wypiekania chleba na zakwasie oraz asortymentem piekarni. Na zakończenie warsztatów gimnazjaliści degustowali pyszne wyroby piekarnicze.


6. Na lekcjach wychowania fizycznego w dniach trwania kampanii nauczyciele podkreślali znaczenie prawidłowej diety dorastającej młodzieży oraz znaczenie picia wody po wysiłku fizycznym.
7. Została zainicjowana akcja pod hasłem „Aktywna przerwa” , która będzie prowadzona przez nauczycieli wychowania fizycznego przez cały rok.
8. Na zebraniach z rodzicami wychowawcy zwrócili uwagę na rolę zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej młodzieży w wieku szkolnym . Rozdane zostały rodzicom materiały edukacyjne Instytutu Żywności i Żywienia.


3.10. 2015r

W dniu 3.10. 2015r. odbyło się spotkanie organizacyjne Zielonego Patrolu. W nowym składzie, poszerzonym o chętnych uczniów z klas pierwszych , przystąpiliśmy do ósmej edycji konkursu Zielonych Patroli. Na pierwszym zebraniu ustaliliśmy ramowy plan pracy na bieżący rok.


Sprzątanie Świata 18.09.2015

Młodzież naszego gimnazjum wraz z Zielonym Patrolem wzięła udział w akcji’ Sprzątanie Świata’ zorganizowanej przez Straż Miejską w Kielcach.
Punktualnie o godzinie 10.00 wyposażeni w worki i rękawice wyruszyliśmy pod opieką leśniczych z nadleśnictwa Dyminy porządkować las na Bukówce.  Podczas spaceru leśnymi ścieżkami zbieraliśmy śmieci oraz poznawaliśmy florę i faunę lasu. Uczestnicy akcji poznali również ciekawostki dotyczące historii Kielc. W krótkim czasie zebraliśmy około 30 worków śmieci.
Po zakończeniu zbiórki śmieci, wszyscy uczestnicy dostali od organizatorów drobne upominki oraz słodki poczęstunek. Po chwili relaksu nastąpiło podsumowanie akcji. Za udział i zaangażowanie otrzymaliśmy dyplom oraz „zielony” upominek który obecnie zdobi hol szkoły.


Zielony Patrol informuje

W bieżącym roku szkolnym przystępujemy do VIII edycji konkursu” Zielony Patrol’ którego organizatorem jest Wydział Środowiska Urzędu Miasta.
W roku szkolnym2015/2016 Zielony Patrol naszego gimnazjum w swej działalności chce zwrócić szczególną uwagę na edukację uczniów całej szkoły w zakresie poznawania form ochrony przyrody w regionie świętokrzyskim.