ROK SZKOLNY 2016/2017

21.10.2016 r.  młodzież  naszej szkoły, chętna do pracy w wolontariacie, przedstawiła swoje propozycje akcji i działań , w które moglibyśmy się włączyć. Oczywiście pomysłów mieliśmy bez liku. A oto czym będziemy się zajmować  w bieżącym roku:

– Dziewczynka z Zapałkami

– Akcja Znicz

– Pola Nadziei

– Szlachetna Paczka

– zbiórka nakrętek razem z MOPR dla Antosia

– Góra Grosza

-oraz wiele, wiele innych

Prosimy o przyłączenie się do naszych działań. Każda para rąk się przyda.

untitled-1-copy

ROK SZKOLNY 2015/2016

„Kluczowa pomoc”

W ostatnich tygodniach w naszej szkole trwała akcja „Kluczowa pomoc”. Jest ona związana z organizowanymi w przyszłym roku w Krakowie Światowymi Dniami Młodzieży. Pani Dorota Grela i ks. Karol Stawowczyk – nasi katecheci – zapraszali nas do włączenia się w to dzieło. Tym bardziej, że jego cel jest niezwykle szczytny.
Inicjatywa polega na zbieraniu starych i niepotrzebnych kluczy. Zostaną one przekazane do Diecezjalnego Centrum Wolontariatu. Na koniec całej akcji będą one sprzedane, a dochód z tej sprzedaży przekazany młodym osobom, które są niepełnosprawne, aby w ten sposób materialnie pomóc im w dotarciu do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z papieżem Franciszkiem!

Mamy nadzieję, że nasze 4,725 kg kluczy komuś pomoże!

PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM

Tradycyjnie, jak co roku, wolontariusze naszej szkoły uczestniczyli w zbiórce żywności organizowanej przez Kielecki Bank Żywności .Akcja odbyła się w dniach 25 – 26 września. Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie zachęcali klientów, robiących zakupy w sklepie Gama przy ulicy Orkana do wzięcia udziału w tej akcji. Dzięki ofiarności i dobroci serca wielu ludzi, zebrano mnóstwo artykułów spożywczych, które zostaną przekazane na konkretny cel – pomoc potrzebującym.

Zbiórka-_Zywności

ROK 2014/2015

,,Dobro czyń cały rok!”

„ Dobro czyń cały rok” to hasło, jakie w bieżącym roku szkolnym będzie przyświecać Szkolnemu Kołu Wolontariatu.

PLAN PRACY
-uczestnictwo w zbiórce żywności ,,Podziel się posiłkiem”,
– udział w inauguracji akcji ,,Pola Nadziei”,
-zaangażowanie się w Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem,
-uczestnictwo w VI Forum SKC,
-nawiązanie współpracy z Hospicjum im. bł. Matki Teresy, i z Uniwersytetem Trzeciego Wieku,
– udział w akcji ,,Pola Nadziei”.
W trakcie naszych fantastycznych spotkań będziemy przygotowywać skromne upominki dla osób starszych i potrzebujących dzieci.
Ponadto będziemy zbierać zakrętki dla osób niepełnosprawnych,
współpracować z parafią św Józefa w Kielcach, zbierając makulaturę na budowę studni w Sudanie i fantów na loterię organizowaną przez parafię.
Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z nami, zapraszamy na cotygodniowe spotkania w sali nr 20.

Wolontariusze
WOLONTARIUSZE GOŚCILI PANIĄ ZOFIĘ CHAŁAT
Rozpoczęliśmy cotygodniowe spotkania w ramach Wolontariatu. Z wielką radością w naszej szkole powitaliśmy Panią Zofię Chałat z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pani Zosia to prawdziwa złota raczka. Nauczyła nas, jak wykonać papierowe kuferki na prezenty. Wolontariusze wytrwale pracowali pod czujnym okiem naszego gościa, przygotowując owe cudeńka.

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie Pani Zosia sprawiła nam miłą niespodziankę, poczęstowała wszystkich obecnych słodyczami i obiecała odwiedzać nas częściej.

ROK 2013/2014
Szkolne Koło Wolontariatu Caritas w Gimnazjum nr 3 działa już od kilku lat. Podejmujemy szereg różnych działań na rzecz osób potrzebujących pomocy, sami też, poprzez taką działalność ubogacamy siebie.  Nawiązaliśmy współpracę ze Świętokrzyskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Wraz z osobami starszymi odwiedzamy chore dzieci w Szpitalu Onkologicznym na Czarnowie. Wspólnie śpiewamy piosenki, pomagamy przy robieniu kwiatów z bibuły. Dzieciom wręczamy przygotowane wcześniej prezenty. Przed świętami Bożego Narodzenia wolontariusze przychodzą z życzeniami i pocztówkami świątecznymi zrobionymi przez siebie w szkole.
Przede wszystkim życzymy im zdrowia i powrotu do domu.   Pomagamy także osobom bezdomnym, zbierając dla nich odzież.
Wielu wolontariuszy bierze udział w ,,Szlachetnej Paczce”.   Współpracując z Fundacją ,,Nadzieja Rodzinie”, przekazujemy zebrane nakrętki na rzecz chorych dzieci. W trakcie naszych cotygodniowych spotkań ozdabiamy pocztówki walentynkowe, które sprzedamy w Walentynki za symboliczną cenę, a zebrane fundusze przekażemy na rzecz uczniów potrzebujących pomocy.
Każdego roku uczestniczymy w akcji „Pola Nadziei”, pomagając przy zbiórce pieniędzy na rzecz budowy hospicjum. Systematycznie uczestniczymy w spotkaniach Szkolnych Kół Caritas Diecezji Kieleckiej, aby zapoznać się z pracą innych Szkolnych Kół Wolontariatu.
Nasze Szkolne Koło Wolontariatu Caritas jest otwarte na nowe pomysły, nowe osoby, które chciałyby pomagać innym!

Zapraszamy!
Wolontariusze