11 Listopada -Narodowe Święto Niepodległości

Jak co roku w naszej szkole  upamiętniliśmy jedno z najważniejszych świąt  narodowych- 11 listopada. W związku z tym 10 listopada został przedstawiony  przez uczniów montaż słowno- muzyczny pt.  „Polska niepodległa, niepokorna” .  W czasie apelu zebrani nauczyciele i uczniowie mogli śledzić dzieje Polski. Naszą podróż w przeszłość zaczęliśmy od rozbiorów,  poprzez powstania narodowowyzwoleńcze, rusyfikację i germanizację aż po wybuch I wojny światowej.  Uczniowie poznali okoliczności odzyskania przez Polskę  niepodległości w 1918 r. Prezentację poszczególnych  etapów  naszych dziejów  poprzedzały pieśni patriotyczne m.in.Mazurek Dąbrowskiego, Rota, Pierwsza Kadrowa,  Piechota, Marsz Pierwszej  Brygady. Podsumowaniem apelu była prezentacja multimedialna  z podkładem muzycznym Marka Grechuty – „Ojczyzna”.